Articles in Hebrew -

To read the full article, click on the image

February 23, 2017

האישה שמלהקת תפקידים בלתי נשכחים לקולנוע הישראלי מזה כעשרים וחמש שנה יושבת לשיחה על המקצוע. רכובה על משגרי הדמיון של במאים ובמאיות במסעות אינסופיים לחיפוש אחר אנשים, נראה שאורית אזולאי נמצאת בטריפ מתמשך של התבוננות, למידה ועשייה קולנועית שמביאים אותה להמשיך לעבוד גם כשהיא חולמת. מה עוד? היא עורכת תסריט, מורה, אם ואשת שיחה יוצאת מן הכלל. אהה כן, ומייסדת קטגוריית הליהוק בפרסי האקדמיה לקולנוע.

August 31, 2016

בין פרויקט לפרויקט, אריק להב ליבוביץ' מספיק בקושי לצאת להפסקת קפה במסדרון של אדיט. ה'עלילתיים' מכירים אותו

מיצירות מופת כמו "ביקור התזמורת", "לבנון", "אפס ביחסי אנוש" ו"היורד למעלה", הדוקומנטריסטים לא שוכחים לו את "ההרוג ה-17" , "החברה הגרועה בעולם" ו"המורה אירנה" ובכלל לא ידעתם שהוא ערך כמה מהסדרות הכי מצליחות שנעשו פה. עם מועמדות נוספת לאופיר ומועמדות טרייה לאמי, נראה שהוא עוד לא התחיל.

June 1, 2016

על כוחו של הקולנוע לברוא יש מאין ובד בבד לספר את אותו הסיפור פעם אחר פעם, על נביעתו מתוך האור (במובן הטכני ביותר) והישארותו בחושך, בצל (במובן המופשט ביותר).

July 28, 2015

ממקהלות ימי-ביניימיות מוזרות בפריז לכוח החלוץ של הסאונד בקולנוע הישראלי. תולי חן בשיחה על סאונד ועל קולנוע, מפרלוב ועד "גט". עם געגועים לפרספקטיבה של עידן טרום הנק-מייקים ופנטזיות על איש הסאונד העתידי ("הוא יהיה סוג של CGI סונורי") - תולי לא עוצר במטוס.

May 19, 2015

שבע שנים אחרי 'המנון' וכמה ימים לפני פרמיירה עולמית במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן עם סרטו 'היורד למעלה', תפסתי את אלעד קידן לשיחה על קולנוע, תהליך, סרט ארוך, סרט קצר ומה שביניהם, בתקווה להצליח ללכוד את הרגע שלפני הסערה. בינתיים כבר הוקרן הסרט בסוף השבוע האחרון בפני באי הריביירה וזכה לביקורות אוהדות וכן נלקח תחת חסותה של חברת Match Factory היוקרתית. הסרט יוקרן בטרום בכורה בפסטיבל קולנוע דרום (10.6), וככל הנראה יחגוג פרימיירה ישראלית בפסטיבל חיפה הקרוב. בקיצור – יש למה לצפות.

April 14, 2015

הקטע הבא מוקדש לכל מי שתשו פרקי ידיו מהקלדה ומחיקה נמרצות במקלדת הביתית. לכל המתרוצצים בעיר או בכפר, בעיניים טרוטות, כורכים במרץ הגשות שלא עולות על 20 עמודים, לכל ה'חוגגים' את הדד-ליין להגשה לפיתוח של "קרן הקולנוע הישראלי" שקורה מחר ה-15/4/2015. עבורכם, משכתבי הסינופסיס האובססיביים, החלטתי לנסות ולאסוף קצת מידע חיוני שישפוך אור על תופעת המענקים בארצנו. מדגישה כי הכוונה לסרטי עלילה באורך מלא! לא תיעודי, לא דרמות, לא קצרים. תוכלו למצוא כאן שאלות ותשובות עם שלושת הקרנות המעניקות פיתוח לעלילתי, ובימאיות-תסריטאיות ששיתפו על תחילת הדרך וקבלת המענק.

March 10, 2015

קרן ידעיה, בימאית ותסריטאית, פעילה פוליטית, אישה חריפה ורבת רבדים. היא יוצרת ומלמדת קולנוע מזה כמעט 20 שנה. את "מצלמת הזהב" בפסטיבל קאן לקחה ב-2004 עם סרטה "אור" (כמו כן לקחה גם את פרס הסרט והתסריט של "שבוע המבקרים"). היא הייתה עוד פעמיים מאז על השטיח האדום בקאן, האחרונה במסגרת היוקרתית "מבט מסוים" עם סרטה הטרי "הרחק מהיעדרו" (2014). הסרט הוקרן כאן בחודשים האחרונים וכעת יוצא להקרנות מסחריות באירופה. ב-2009 הציגה בקאן את סרטה הקודם כלת הים.

February 3, 2015

האמינו לי קוראים יקרים, לא תכננתי לכתוב לכם יומן מסע. אבל פשוט, נקרתה בדרכי הזדמנות נדירה לקחת חלק במסע מרתק וחד פעמי בזמן, בחלל, בהיסטוריה של הקולנוע. נסעתי להרי סרביה לכפר הלא ריאליסטי בעליל שבנה ותכנן אמיר קוסטוריצה, במקור עבור סרטו מ-2004 החיים הם נס ושמשמש אותו מאז שנת 2008 למגורים ולאירוח אחד מ-25 הפסטיבלים הקוליים ביותר בעולם על פי מגזין MovieMaker, פסטיבל KUSTENDORF לקולנוע ומוזיקה.

Please reload

Featured Posts

נשלחתי למשימה להביא בני אדם – שיחה עם אורית אזולאי

February 23, 2017

1/9
Please reload

Follow Us
  • Facebook Classic
  • logo-80_edited

© 2020 Elinor Nechemya.